Akademie JAK SE STÁT MISTREM VYJEDNÁVÁNÍ
Webinář - 22.11.2023 - 06.12.2023

KDY:
22.11.2023 - 06.12.2023, 10:00-13:00
KDE:
Odkudkoliv, Webinář
CENA:
2.900 Kč
OBSAZENO:
15/20

Výhody webináře

 • V ceně vstupného dostanete i kompletní záznam dostupný po 1 rok.
 • Připojit se můžete odkudkoliv z ČR i zahraničí.

Garance spokojenosti

 • V případě nespokojenosti garantujeme vrácení peněz do 10 dní od nákupu kurzu.

Jak webinář funguje?

 • V den konání vám do e-mailu pošleme unikátní odkaz, přes který se na webinář připojíte.
 • Připojit se lze přes telefon nebo počítač, není potřeba další technické vybavení.
 • Na 1 registraci je možné připojit pouze 1 zařízení.
Otázky a odpovědi k webinářům

Poznáváte se v některé z následujících věcí?

 • Pociťujete nejistotu či nervozitu, když máte prosadit své zájmy a vyjednat si tak lepší podmínky pro sebe nebo svou firmu?
 • Čeká vás anebo se připravujete na důležitější vyjednávání a chtěli byste zvýšit pravděpodobnost jeho úspěchu?
 • Bojíte se, že vaše argumenty nebudou dostatečně přesvědčivé a nedosáhnete při vyjednávání požadovaných výsledků?
 • Anebo vyjednáváte už delší dobu, ale spíše se řídíte vlastními zkušenostmi a intuicí, a chtěli byste získat více struktury do svého vyjednávání a poznat nebo si pojmenovat vyjednávací techniky?

V životě nedostaneme to, co si zasloužíme, ale spíše to, co si vyjednáme. Díky efektivnějšímu vyjednávání pak můžeme snadněji postupovat v osobním i pracovním životě. Schopnost přesvědčit ostatní, aby vyměnili to, co mají, za něco, co máme my, je zásadní dovednost pro spokojenější a úspěšnější život.

Dovednost vyjednávání se může stát i vaší silnou stránkou, a to díky technikám, které vám pomohou zbavit se nejistoty a získat nad jednáním větší kontrolu.

 

V rámci akademie jako bonus získáte:

 • Soukromý 15 min. online meeting s lektorem Michalem Musilem na řešení vaši konkrétní situace
 • WhatsAppová skupina k dotazům a diskusi
 • Kompletní handout k akademii
 • Rozšířený checklist k přípravě
 • Certifikát o absolvání akademie

Akademie JAK SE STÁT MISTREM VYJEDNÁVÁNÍ vám předá ucelený pohled na všechny důležité oblasti vyjednávání. Program kombinuje praktické tréninky a know-how. Během tří týdnů tak získáte nejen teoretický základ, ale absolvujete i 3 modelové situace ve dvojicích. Díky tréninku získáte zpětnou vazbu na své vyjednávání i konkrétní tipy, techniky a checklisty, které můžete okamžitě použít v praxi. 

Akademií vás provede Michal Musil, který přes 10 let působí v GrowJOB Institute, kde zakládal pražskou pobočku a obchodní tým. Je akreditovaný mediátor, vede kurzy o vyjednávání a prodeji a přednáší o vyjednávání na univerzitách. 

 

Na akademii se konkrétně dozvíte:

 • Jak se dobře připravit na vyjednávání o termínu či ceně a zlepšit svou vyjednávací pozici (BATNA strategie) před vyjednáváním?
 • Jaké jsou strategie a techniky k vyžadování hodnoty (claiming value) a tvorbě hodnoty (creating value), které můžete využít ve finančních i nefinačních vyjednávání?
 • Jak na vyjednávání koukat z pohledu behaviorální ekonomie a kritického myšlení? Vyzkoušíte si pár jednoduchých metod, které můžete okamžitě použít.
 • Co je to investigativní pojetí vyjednávání? A jak díky němu budete schopni lépe hledat tzv. černé labutě, pochopit rozhodování a zájmy lidí u problému a položek?
 • Jaké existují vyjednávací styly a jak efektivněji vést vyjednávání s lidmi, kteří mají styl vyjednávání jiný či pro vás nekomfortní?

  

Výukové bloky:

Akademie se koná vždy ve středu od 10:00.

22. 11.: Příprava na vyjednávání a distributivní vyjednávání (kompetitivní techniky)

Distributivní vyjednávání je jednou ze 3 nejdůležitějších dovedností ve vyjednávání. Jde o dovednost ve vyjednávání o ceně, termínech či jiné položce, kterou jedna strana chce minimalizovat a druhá maximalizovat. Lepší příprava, systematická práce s ústupky a psychologickými nástroji může pomoci k dosažení pracovních lepších výsledku.

 • Techniky a nástroje, které si osvojíte: Checklist k přípravě, BATNA strategie, Ackermannova metoda, Door-in-face efekt, Černé labutě. 

29.11.: Konsensuální vyjednávání a vytváření hodnoty (kooperativní techniky)

Ve vyjednávání nemusí jít vždy o souboj, kdy jeden získá a druhý ztrácí. Někdy se může také zdát nemožné se s druhou stranou dohodnout, protože každá strana požaduje neslučitelné požadavky. Pochopení mechanismů tvorby hodnoty a konsensuálního vyjednávání pomáhá k vytvoření lepších dohod.

 • Techniky a nástroje, které si osvojíte: kalibrované otázky, techniky taktické empatie, nezávislá kritéria, logrolling, kontingenční kontrakt.

6.12.: Vyjednávací styly a psychologické nástroje

Vyjednávání úzce souvisí se znalostí vyjednávacích stylů a nástrojů pro ovlivnění druhé strany vycházejících, které vycházejí z výzkumů Behaviorální ekonomie a Sociální psychologie.

 • Techniky a nástroje, které si osvojíte: Vyjednávací styly, platinové pravidlo, morální přerámování, averze ke ztrátě, validace třetí stranou.
 

 

Jak bude vypadat tréninková část?

V rámci tréninku si zkusíte 3 odlišné modelové situace. V první modelové situaci budete rozděleni do tzv. breakout rooms, kde budete s přiděleným partnerem v rámci akademie vyjednávat. První modelová situace proběhne v rámci prvního setkání akademie, kde vám bude přidělen vyjednávací partner. Pro další dvě modelové situace bude potřeba vyhradit si čas mimo oficiální setkání, ideální časová dotace je 45 minut na každou modelovou situaci. 

Účast v modelových situacích je minulými účastníky hodnocena jako nejpřínosnější, ale není povinná. Je však potřeba brát v potaz, že se budeme v rámci 20 % webinářů věnovat jejich rozboru a zpětné vazbě.

Na akademii se naučíte praktické techniky, díky kterým se i vy stanete výrazně lepším vyjednavačem – ve všech částech života. Díky těmto metodám získáte více sebedůvěry, kontroly nad situací, naučíte se konkrétní postupy a ve výsledku i schopnost vyjednat si o trochu lepší život. Akademie je určená pro střední manažery, projektové manažery, B2B obchodníky, majitelé firem a další, jejichž úspěch se odvíjí od jejich schopnosti ovlivnit ostatní.

 

Michal Musil

Školitel: Michal Musil

Michal spolupracuje 12 let s GrowJOB Institute, kde zakládal pražskou pobočku a vedl obchodní tým. Dlouhodobě se zajímá o to, co věda ví v oblastech prodeje, komunikace a vyjednávání. Působil 2 roky jako sales interim manager v reklamní agentuře Attack Promotion, kde měl odpovědnost za rozvoj obchodu a týmu account managerů. Je jednatelem v rodinné společnosti SUNIKO, která realizuje a vlastní menší developerské projekty v Praze.

Aktuálně spolupracuje se společností LMC na mezinárodním start-upu Arnold (nová generace zaměstnaneckých průzkumů), kde má odpovědnost za obchod a klienty v ČR a zahraničí. Je akreditovaným mediátorem a vede kurz o vyjednávání a komunikaci pro magisterské studenty na České zemědělské univerzitě. Prodej a vyjednávání školí ve firmách jako UniCredit Bank, Česká Spořitelna, ČSOB, Air Bank, Bonami, Digiteq Automotive, REMAX, CPI a další.