SPECIÁL: D. Dědičová, J. Koutecký, Klusovi, T. Sedláček:
Jak laskavostí zvyšovat každodenní spokojenost?
+ slavnostní ocenění #laskavec

Praha - 14.10.2018

KDY:
14.10.2018, 20:00
KDE:
Stavovské divadlo, Praha
VSTUPNÉ:
212 Kč
OBSAZENO:
310/310*
Zvětšit

Co ví věda o laskavosti? Jak dobrosrdečnost ovlivňuje zdraví, vztahy nebo byznys? Proč konat dobro a být laskavý? Jsou laskaví lidé méně či více úspěšní? Přijďte se inspirovat příklady lidí, kteří již konají dobro a díky tomu našli smysl v životě.

Je vědecky podloženo, že laskavost prodlužuje život. Činí nás šťastnějšími a vytváří kvalitnější mezilidské vztahy. Je dobrá pro naše zdraví a hlavně, je nakažlivá.

V neděli 14. října ve 20:00 proto ve Stavovském divadle vystoupí Denisa Dědičová, lektorka Konec prokrastinace, spolu s dalšími inspirativními řečníky, kteří propojí laskavost s důležitými oblastmi našeho života. Mezi řečníky se objeví pan profesor Josef Koutecký, ekonom Tomáš Sedláček a známý zpěvák Tomáš Klus se svojí ženou Tamarou.

+ Součástí přednášky bude slavnostní předávání cen #laskavec 2018 Nadace Karla Janečka, kterými nadace oceňuje neznámé dobrosrdečné lidi, kteří nezištně dělají neobyčejné věci pro své okolí.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ:

Denisa Dědičová: Laskavost a spokojenost

Konzultantka, lektorka a mentorka. V GrowJOB Institute, kde se zaměřují na osobní a firemní růst, se specializuje na témata Osobní vize nebo Spokojenost. Je autorkou kurzu Hodnotový učitel, kterým se snaží odpovídat na otázku: Jak motivovat pedagogy?

Josef Koutecký: Laskavost v medicíně

V 60. letech založil dětskou onkologii, obor, kterému se kvůli 97 procentní úmrtnosti pacientů nechtěl nikdo jiný věnovat. Vždy pro něj byl nejdůležitější přístup k pacientům a tvrdí, že slova a dotyky jsou často více než injekce. V medicíně přikládá neodmyslitelný význam spiritualitě. 

Tomáš a Tamara Klusovi: Laskavost v rodině

Hudební pár a rodiče tří dětí. Lásku vnímají jako své životní poslání a své děti považují za cestu ke šťastnému světu. Mezi hodnoty, které vyznávají, patří rodina, lidskost a pokora.

Tomáš Sedláček: Laskavost a byznys

Ekonom a vysokoškolský pedagog, přednáší na Univerzitě Karlově nebo v zahraničí, působil také jako poradce Václava Havla. Je autorem filosoficko-ekonomické knihy Ekonomie dobra a zla. Říká, že z ekonomie se stalo moderní náboženství.

 

Mezi oceněnými laskavci je například mladý podnikatel Libor Hoření, který založil úspěšný projekt Dobrokáva – káva za dobrý skutek, Věra Doušová – vedoucí Potravinové banky, studentka Veronika Pospíšilová, která postavila tři školy v Kambodži či Kateřina Soukupová – zakladatelka záchranné stanice pro veverky.

Večer moderuje herečka Eva Holubová, o hudební doprovod se postará Tomáš Klus.

„Radost, kterou způsobíme druhému, má podivuhodnou vlastnost: odrazem se neoslabuje, ale vrací se k nám košatější a zářivější.“
-- Gándhí