SÍLA OTUŽOVÁNÍ: Jak zlepšit kvalitu svého života díky chladové terapii?
Webinář - 24.09.2023

KDY:
24.09.2023, 19:00 - 21:00
KDE:
Odkudkoliv, Webinář
VSTUPNÉ:
390 Kč
OBSAZENO:
176/200

Výhody webináře

 • V ceně vstupného dostanete i kompletní záznam dostupný po dobu 30 dní.
 • Připojit se můžete odkudkoliv z ČR i zahraničí.

Garance spokojenosti

 • V případě nespokojenosti garantujeme vrácení peněz do 10 dní od nákupu kurzu.

Jak webinář funguje?

 • V den konání vám do e-mailu pošleme unikátní odkaz, přes který se na webinář připojíte.
 • Připojit se lze přes telefon nebo počítač, není potřeba další technické vybavení.
 • Na 1 registraci je možné připojit pouze 1 zařízení.
Otázky a odpovědi k webinářům

Slyšeli jste, že otužování může mít blahodárné účinky, ale sami jste se to ještě neodhodlali zkusit? Chcete se naučit, jak s otužováním začít, aby to bylo přínosné a zároveň bezpečné? Nebo se již otužujete a chtěli byste zjistit, jak to dělat co nejlépe, zdravě a získat z chladové terapie co nejvíce benefitů?

Chladová terapie je metoda, která získává stále větší popularitu díky svým mnohým prospěšným účinkům potvrzeným vědeckými studiemi. Pravidelná praxe chladové terapie může zásadně zlepšit kvalitu spánku, podpořit fungování imunitního systému a zároveň snížit zánětlivé reakce v těle. Pomáhá také vyplavovat do těla endorfiny, neboli hormony štěstí, které pozitivně působí proti stresu a depresím.

 

Připravili jsme pro vás webinář s Liborem Mattušem, předním českým biohackerem a science-based odborníkem na chladovou terapii, který vás naučí, jak na chladovou terapii zdravě a bezpečně.

 Na webináři se konkrétně dozvíte:

 • Jaké jsou základní principy otužování a chladové terapie?
 • Jaké vědecky prokázané benefity má otužování pro dlouhodobou kvalitu života a zdraví?
 • Jak začít s chladovou terapií a jak postupně zvyšovat náročnost?
 • Jaké jsou nejvhodnější formy otužování pro různé věkové skupiny a zdravotní stavy?
 • Jak lze otužování efektivně integrovat do každodenního života a jaké jsou nejlepší praktiky?
 • Jak se vyrovnávat s negativními reakcemi těla na chladovou terapii a jak předcházet případným rizikům?
 • Jaké jsou nejnovější výzkumy a trendy v oblasti otužování a jeho vlivu na dlouhodobou životní spokojenost?

Na webináři si vyzkoušíte:

Na webináři si vyzkoušíte i praktické cvičení s ledovým kyblíkem, které vás naučí, jak praktikovat chladovou terapii snadno, kdykoliv a kdekoliv, v jakémkoliv ročním období. Cílem cvičení je společně projít první zkušeností s otužováním a ukázat si, že chladová terapie je opravdu pro každého. Návod, jak se na cvičení připravit, vám přijde v dostatečném předstihu před začátkem webináře.

 Ověřené přínosy otužování:

 • Hlubší soustředění - Otužování, například ve formě studených sprch nebo plavání v ledové vodě, může zlepšit schopnost soustředění. Když je tělo vystaveno extrémním podmínkám, mozek se musí soustředit na přítomný okamžik, což může pomoci vylepšit celkovou úroveň pozornosti a koncentrace.
 • Efektivní podpora imunity - Studie ukazují, že pravidelné otužování může posílit imunitní systém. Tento efekt je často spojen s vyšší produkcí bílých krvinek a dalších imunitních faktorů, které pomáhají tělu v boji proti infekcím.
 • Podpora duševního zdraví - Otužování může mít pozitivní vliv na duševní zdraví tím, že snižuje hladinu stresových hormonů a zvyšuje produkci endorfinů, což jsou "hormony štěstí". To může vést k lepšímu náladovému stavu a snížení úzkosti a depresí.
 • Čištění těla na buněčné úrovni - Některé teorie naznačují, že otužování může pomoci v procesu detoxikace těla na buněčné úrovni. Rychlé změny teploty mohou stimulovat lymfatický systém, což pomáhá odstranit toxiny z těla.
 • Podpora spalování kalorií a zdravého životního stylu - Otužování může zvýšit metabolickou rychlost, což vede k efektivnějšímu spalování kalorií. To může být užitečné pro lidi, kteří se snaží zhubnout nebo udržet zdravou tělesnou hmotnost.
 • Nadstandardní péče o kardiovaskulární, hormonální a nervový systém - Otužování může mít pozitivní dopady na kardiovaskulární systém tím, že zlepšuje cirkulaci a snižuje krevní tlak. Hormonální systém také může profitovat z otužování, například prostřednictvím regulace hladin kortizolu. Nervový systém může být rovněž posílen, což vede k lepšímu stresovému managementu a celkovému pocitu pohody.
   

Na webináři se dozvíte, jak na otužování rozumně, postupně a systematicky, bez dezinformací sociálních sítí. Na vlastní kůži si vyzkoušíte jednu techniku chladové terapie, díky které se naučíte, jak praktikovat chladovou terapii snadno, kdykoliv a kdekoliv, v jakémkoliv ročním období a jak tak můžete vést kvalitnější a zdravější život.

Libor Mattuš

Přednáší: Libor Mattuš

Libor Mattuš je přední český instruktor chladové terapie, autor stejnojmenné knihy, biohacker, kouč dýchání a průvodce překonáváním limitů. Pracuje s firmami, korporáty a s vrcholovými atlety.

Vystudoval Kulturní studia Číny na Masarykově univerzitě a působil 3 roky jako tlumočník čínského jazyka se specializací na právo a medicínu. Mezi jeho zájmy patří kromě cizích jazyků bojové sporty, běhání, silový trénink nebo vodění výprav na zimní Sněžky kraťasech.


Akce již proběhla.

Koupit záznam

Aktuálně vypsané akce

Město Datum Rozsah Téma Obsazeno
Webinář 10.10.2023 2 hod. ZVLÁDÁNÍ STRESU: Jak být vyrovnanější díky mindfulness? Obsazeno: 112/200
Webinář 12.10.2023 2 hod. MIDJOURNEY PRAKTICKY: Jak tvořit grafiku pomocí umělé inteligence? Obsazeno: 100/300
Webinář 15.10.2023 2 hod. PSYCHOLOGIE VYJEDNÁVÁNÍ: Jak úspěšně vyjednávat v osobním i pracovním životě? Obsazeno: 41/200
Webinář 16.10.2023 - 27.11.2023 7x 1,5 hod. AKADEMIE STRÁŽCE DOPAMINU: Jak znovu získat plnou kontrolu nad svou pozorností? Obsazeno: 9/80
Webinář 17.10.2023 2 hod. ASERTIVITA A ODOLNOST VŮČI MANIPULACI: Jak se bránit nátlaku a efektivně si nastavovat hranice? Obsazeno: 11/200
Webinář 22.10.2023 2 hod. OSOBNÍ VIZE: Jak nastartovat svou vnitřní motivaci? Obsazeno: 12/200
Webinář 25.10.2023 - 08.11.2023 3x 3 hod. Akademie JAK SE STÁT MISTREM VYJEDNÁVÁNÍ Obsazeno: 4/20
Webinář 27.10.2023 2 hod. BUDOUCNOST PRÁCE: Jak být efektivnější díky umělé inteligenci? Obsazeno: 13/400
další termíny Webinář
Webinář 29.10.2023 2 hod. EFEKTIVNÍ PLÁNOVÁNÍ: Jak získat klid ve světě chaosu? Obsazeno: 3/200
Webinář 30.10.2023 - 13.11.2023 3x 3 hod. Akademie HODNOTOVÝ LEADERSHIP: Jak lépe motivovat sebe a druhé? Obsazeno: 6/30
Webinář 31.10.2023 2 hod. RADIKÁLNÍ UPŘÍMNOST: Jak sdělovat i přijímat kritiku a přitom zachovat kvalitní vztahy? Obsazeno: 2/200