KRITICKÉ MYŠLENÍ: Jak se vyznat v problémech a jak se lépe rozhodovat?
Webinář - 17.10.2021

KDY:
17.10.2021, 13:00 - 18:00
KDE:
Odkudkoliv, Webinář
CENA:
2.900 Kč
OBSAZENO:
15/25

Výhody webináře

 • V ceně vstupného dostanete i kompletní záznam dostupný po dobu 30 dní.
 • Připojit se můžete odkudkoliv z ČR i zahraničí.

Garance spokojenosti

 • V případě nespokojenosti garantujeme vrácení peněz do 10 dní od nákupu kurzu.

Jak webinář funguje?

 • V den konání vám do e-mailu pošleme unikátní odkaz, přes který se na webinář připojíte.
 • Připojit se lze přes telefon nebo počítač, není potřeba další technické vybavení.
 • Na 1 registraci je možné připojit pouze 1 zařízení.
Otázky a odpovědi k webinářům

Potřebujete se umět rychle zorientovat v nových situacích a problémech a odhalit jejich skutečné příčiny? Ztrácíte se ve velkém množství nepodstatných a vzájemně si protiřečících informací, zatímco ty zásadní vám chybí? Nebo máte pocit bezmoci, protože pravda neexistuje a nejde se jí dobrat?

Kritické myšlení = schopnost samostatně vyhodnotit problém/situaci a rozumně se rozhodnout

Čím dál tím víc je potřeba, abychom se sami dokázali zorientovat v nové situaci, vyhledali si spolehlivé informace a rozumně se na jejich základě rozhodli, co uděláme. Čím dál tím víc potřebujeme kriticky myslet. Jenže mnoho z toho, co si myslíme, že víme, ve skutečnosti není pravda. Svět se rychle mění, takže řada informací zastarává nebo jsou chybné už od počátku. Zároveň si je často špatně vykládáme.

Jediný způsob, jak přijít na to, že se pleteme, je přijímat nové informace. Ne všechny jsou ale stejně dobré, a navíc málokdy budeme mít možnost dostat se ke všemu, co bychom chtěli vědět. Musíme si tak vystačit jen s tím, co máme. Pokud potřebujete umět řešit problémy, pracovat s informacemi a rozhodovat se na jejich základě, je toto školení určeno právě pro vás.

 

Na školení se dozvíte, co to kritické myšlení je a proč je dnes důležité. Vyzkoušíme si vyřešit pár problémů, na kterých zjistíte, jak na tom jste a dostanete tak zpětnou vazbu, na čem zapracovat. Naučíte se, na jaké časté chyby v úsudku si dát pozor a jak postupovat, pokud chcete kriticky zhodnotit důvěryhodnost nějakého tvrzení. Ukážeme si i jak zhodnotit, které řešení je nejvhodnější k dosažení našich cílů, ať už vám jde o to být úspěšnější, zdravější nebo spokojenější.

Po absolvování kurzu budete mít jednoduchý návod na to, jak řešit různorodé problémy hezky krok za krokem, od jejich odhalení, přes hledání jejich skutečných příčin a dalších indicií, až po jejich úspěšné vyřešení. Získané metody vám pomůžou prohlédnout skrz řadu různých nesmyslů, zjistit, jak se věci ve skutečnosti mají a rozumně se rozhodnout ve světle těch nejlepších informací.

Na workshopu se konkrétně dozvíte:

 • Co kritické myšlení je a není? A proč je dnes tak důležité?
 • Jak pracovat s tím, když známe jenom část informací?
 • Jak si problémy rozkreslit do myšlenkové mapy a najít jejich skutečné příčiny?
 • Jak vyhodnotit platnost tvrzení a sílu důkazů?
 • Jak si usnadnit práci s informacemi pomocí filozofických břitev?
 • Jak jednoduše zhodnotit náklady a výnosy možných řešení a vybrat to nejlepší?
 • Naučíte se mít se na pozoru před 5+ chybami úsudku (klam výběru, potvrzení, utopených nákladů …) a pracovat s 5+ nástroji (Problémový strom, 3Z, ČiCO, …).


Workshop je určen pro všechny, kteří chtějí rozvíjet své kritické myšlení, vytvářet si přesnější úsudky a lépe se rozhodovat. Každý účastník dostane certifikát o absolvování. 

„V první řadě je potřeba, abychom neklamali sami sebe. A jsme to právě my, koho je nejjednodušší oklamat.“
-- Richard P. Feynman


Lukáš Hána

Školitel: Lukáš Hána

Lukáš se v GrowJOB Institutu zaměřuje výhradně na rozvoj a šíření tématu kritického myšlení. Učí lidi pracovat s informacemi a dělat rozhodnutí podložená důkazy. Založil a vede projekt #krimyš, v rámci kterého pořádá každý rok největší konferenci o kritickém myšlení v Evropě. Pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE a natočil sérii online kurzů pro Seduo.cz. Absolvoval školení amerického Centra pro aplikovanou racionalitu (CFAR). Přednáší a školí v Evropě a Americe pro veřejnost, firmy, univerzity, ale třeba i zpravodajské služby.

Reference:

 • AVAST, ČEZ, Unicredit bank, Česká pojišťovna, J&T bank, Zentiva, EUC, Unibail Rodamco, Člověk v tísni, …

Záznam přednášky: