DOBA DIGITÁLNÍ: Pozornost, soustředění a odpočinek v dnešním světě
Praha - 31.05.2020

KDY:
31.05.2020, 13:00 - 18:00
KDE:
Palác Chicago, Charvátova 58/11, Praha
CENA:
2.500 Kč
OBSAZENO:
9/16
Zvětšit

Kolikrát denně berete automaticky telefon do ruky a kontrolujete ho? Digitální technologie a rušné pracovní prostředí pohlcují příliš velkou část naší pozornosti. Výsledkem je neustálé odbíhání k jiným činnostem. Umět se soustředit po delší čas na jednu věc nebo být chvíli jen tak sám se sebou je čím dál těžší. Hluboká práce, mindfulness a trénink pozornosti jsou cestou za větší spokojeností i efektivitou v práci.

Naši schopnost soustředit se lze posilovat, protože náš mozek lze trénovat podobně jako sval. A to i navzdory rostoucímu informačnímu přetížení, vibrujícím telefonům, novým emailům i hlučným kolegům. S tréninkem pozornosti se stáváme méně náchylní k všudypřítomným možnostem rozptýlení a zábavě. Tím roste naše cílevědomost, schopnost hlubokého odpočinku i životní spokojenost.

missing image /workshopy/registrace/2020-04-26-brno-digitalni/focus_model.jpg

Na workshopu se konkrétně dozvíte:

  • Jak se nenechat vyrušit okolím a vlastními myšlenkami?
  • Jaké jsou druhy pozornosti a jak je trénovat, abychom dokázali být koncentrovaní i v rušném prostředí?
  • Jak snižovat stres pramenící z příliš velkého množství úkolů?
  • Jaký je rozdíl mezi hlubokou a mělkou prací a jak si díky tomu lépe organizovat pracovní den?

Do hloubky rozebereme: koncept hluboké a mělké práce, eliminaci vnějších vyrušení, zákeřnost multitaskingu, obnovování energie v průběhu dne, mindfulness a meditace, sebekontrolu, pěstování selektivní a otevřené pozornosti nebo technologická opatření.

Vědecké výzkumy ukazují, že soustředěnost je klíčovým faktorem úspěchu v mnoha životních oblastech. Pokud se budeme soustředit na přítomný okamžik, stihneme více práce za méně času. Budeme žít život naplno, protože kolem nás jen neproletí. Naše vztahy budou více naplněné, protože se naučíme být tady pro ostatní a ne pro displej telefonu.

„Bohatství informací vytváří chudobu pozornosti.“
-- Herbert Simon


Lukáš Havránek

Školitel: Lukáš Havránek

Lukáš se připojil do GrowJOBu v roce 2008. Jeho klíčovým zájmem je, jak vytvářet organizace, do kterých se lidé rádi vracejí, jak v nich vytvářet sounáležitost a smysl v práci. Působí primárně jako konzultant a lektor oblastí firemní vize a kultury. V roce 2016 zpracoval téma Design firemní kultury. Blízká jsou mu také témata mindfulness, meditace, soustředění a focus. Strávil rok na Pinewood Prep School v Jižní Karolíně v USA jako výměnný student. Následně vystudoval Ekonomiku a management na VUT v Brně a Strategický management na SVŠES v Praze

 

Reference:

  • Gordic, Panasonic, LEO Express, Mandarin Oriental, ČV Prototyp, Sonnentor a další.

Registrujte se


Povinné


Povinné


Povinné


PovinnéPovinné

Registrací příjmáte obchodní podmínky.
Informace o zpracování osobních údajů.

Máte otázky?

Ozvěte se nám, rádi je zodpovíme.

Anna Skoumalová
anna@konec-prokrastinace.cz

Telefon
+420 602 400 933
(Po-Pá 9:00 - 17:00)

Dárkový poukaz

Naše školení můžete zakoupit také jako dárek. Darujte příležitost růst.

Objednat dárek