KRITICKÉ MYŠLENÍ: Jak se lépe rozhodovat?
Brno - 31.05.2020

KDY:
31.05.2020, 13:00 - 18:00
KDE:
GrowJOB Institute, Třída Kpt. Jaroše 28, Brno
CENA:
2.100 Kč
OBSAZENO:
11/17
Zvětšit

Kritické myšlení = schopnost samostatně posuzovat kvalitu informací a rozumně se rozhodovat

Na školení se zaměříme na tři nejdůležitější nástroje kritického myšlení, které nám pomohou rozlousknout jakýkoliv problém. Pojmenujeme si chyby, kterých se při práci s informacemi a rozhodování nejvíce dopouštíme. Řekneme si, jak nás ovlivňují a jak jim můžeme předcházet. Na různých cvičeních a případových studiích si metody vyzkoušíte a zároveň získáte zpětnou vazbu na to, kde sami děláte chyby, abyste věděli, kde se můžete zlepšit.

Čím dál tím více je na nás, abychom se sami zorientovali v tom, co se děje, dohledali si informace, vyhodnotili je, našli příčiny problému a rozhodli se, jak ho vyřešit. Mnoho problémů je ale nepřehledných, některé informace jsou mylné nebo nedostupné, náš úsudek zkreslují logické chyby a neplatné představy o světě, a k tomu všemu se přidává ještě nerozhodnost při výběru řešení z více možností.


Po absolvování školení budete vědět, jakým chybám se vyvarovat při tvorbě úsudku a rozhodování. Budete umět použít nástroje pro zmapování problému, vyhodnocení pravdivosti různých vysvětlení a výběr nejslibnějšího řešení. Získáte větší nadhled nad problémy, proniknete hlouběji do vztahů u složitějších situací, dokážete odhalit skutečné příčiny od těch domnělých a budete rozhodnější a jistější ve výběru řešení.

                                            

Na workshopu se konkrétně dozvíte:

  • Jak postupovat při řešení problémů a jakým chybám se vyvarovat?
  • Jak pracovat s informacemi, které máte, ale i těmi, které vám chybí?
  • Jaké odhalit skutečné příčiny problémů?
  • Jak najít nejslibnější řešení?
  • Používat tři nejdůležitější nástroje kritického myšlení: problémový strom (mapování problému a hledání možných příčin), 3Z (kritické zhodnocení tvrzení) a ČiCO (výběr nejefektivnějšího řešení).


Workshop je určen pro všechny, kteří chtějí rozvíjet své kritické myšlení, vytvářet si přesnější úsudky a lépe se rozhodovat. Během workshopu je pro účastníky připraveno občerstvení v podobě ovoce a bagetek a dále pitný režim (voda, káva, čaj). Každý účastník dostane certifikát o absolvování. 

„V první řadě je potřeba, abychom neklamali sami sebe. A jsme to právě my, koho je nejjednodušší oklamat.“
-- Richard P. Feynman


Lukáš Hána

Školitel: Lukáš Hána

Lukáš je konzultantem GrowJOB Institutu, kde se specializuje na práci s pozorností a kritické myšlení. Studoval diplomacii na VŠE a psychologii a management na École Supérieur de Commerce de Rennes ve Francii. Jako mentor spolupracuje s inkubátorem pod ČZU Point one. Je spoluautorem kurzu kritického myšlení na VŠE a zakladatel projektu Krimyš (www.krimys.cz). Pro Seduo.cz natočil Akademii Kritického myšlení, která obsahuje 90 lekcí v celkové délce 9 hodin.

Reference:

  • AVAST, ČEZ, Unicredit bank, Česká pojišťovna, J&T bank, Zentiva, EUC, Unibail Rodamco, Člověk v tísni, …

Záznam přednášky:


Registrujte se


Povinné


Povinné


Povinné


PovinnéPovinné

Registrací příjmáte obchodní podmínky.
Informace o zpracování osobních údajů.

Máte otázky?

Ozvěte se nám, rádi je zodpovíme.

Sabina Čonková
sabina@konec-prokrastinace.cz

Telefon
+420 602 400 990
(Po-Pá 9:00 - 12:00)

Dárkový poukaz

Naše školení můžete zakoupit také jako dárek. Darujte příležitost růst.

Objednat dárek