KRITICKÉ MYŠLENÍ: Jak se lépe rozhodovat?
Praha - 23.06.2019

KDY:
23.06.2019, 13:00 - 18:00
KDE:
Palác Chicago, Charvátova 58/11, Praha 1, Praha
CENA:
2.100 Kč
OBSAZENO:
11/16
Zvětšit

Chcete se naučit v životě i v práci lépe rozhodovat? Nepodléhat zkreslením vašeho vnímání? Vytvářet si úsudky založené na faktech a ne na emočním rozpoložení či jiných kognitivních biasech

Mozek není vývojově zcela připraven na výzvy dnešní doby. Denně se potýká s velkým množstvím informací a rozhodnutí. Proto „podvádí“ a práci si ulehčuje různými zjednodušeními, zkratkami a  berličkami. To nás vede k často chybným pozorováním, úvahám, názorům a v konečném důsledku i k horším rozhodnutím a výsledkům.

Na workshopu se účastníci naučí techniky a metody kritického myšlení, které jim umožní rozpoznat nedokonalosti, kterým podléhá jejich vnímání a rozhodování a opravit je. Výsledkem je, že se budou lépe rozhodovat, dělat méně chyb a dokáží lépe předcházet konfliktům. 

Na workshopu se konkrétně dozvíte:

  • Jak rozvíjet kritické myšlení a jak přemýšlet nad problémy?
  • Jak se vyhnout nejčastějším a nejnebezpečnějším chybám v rozhodování?
  • Jak a čím jsme ovlivněni v rozhodování?
  • Jak funguje intuice a kdy ji poslechnout a kdy naopak ne?
  • Jak dosahovat cílů s menším úsilím?


Workshop je určen pro všechny, kteří chtějí rozvíjet své kritické myšlení, vytvářet si přesnější úsudky a lépe se rozhodovat. Během workshopu je pro účastníky připraveno občerstvení v podobě ovoce a bagetek a dále pitný režim (voda, káva, čaj). Každý účastník dostane certifikát o absolvování. 

„V první řadě je potřeba, abychom neklamali sami sebe. A jsme to právě my, koho je nejjednodušší oklamat.“
-- Richard P. Feynman


Lukáš Hána

Školitel: Lukáš Hána

Lukáš je konzultantem GrowJOB Institutu, kde se specializuje na práci s pozorností a kritické myšlení. Studoval diplomacii na VŠE a psychologii a management na École Supérieur de Commerce de Rennes ve Francii. Jako mentor spolupracuje s inkubátorem pod ČZU Point one. Je spoluautorem kurzu kritického myšlení na VŠE a zakladatel projektu Krimyš (www.krimys.cz). 

Reference:

  • KPMG, AVAST, Česká pojišťovna, Zentiva, T-Mobile, O2, EUC a další.

Záznam přednášky: