DIGIDETOX: Jak zvládnout technologie a udržet svou efektivitu?
Brno - 21.10.2018

KDY:
21.10.2018, 13:00 - 18:00
KDE:
Třída Kpt. Jaroše 28, Brno
CENA:
2.100 Kč
OBSAZENO:
12/17
Zvětšit

Máte tendence neustále kontrolovat svůj telefon? Trpíte potřebou okamžitě reagovat, když Vám přijde zpráva? Berete telefon do ruky častěji než byste chtěli?

Digitální technologie nám mění život. Chytré telefony se staly součástí naší dennodenní reality. Potřeba neustále kontrolovat dění na sociálních sítích, zmeškané hovory či zprávy vzrostla. Výzkumy dokonce ukazují, že v dnešní době věnujeme více času digitálním médiím než spánku. 

Díky tomu trávíme se svými telefony více času než bysme mnohdy chtěli. To vede ke zbytečné prokrastinaci, neefektivitě a v nejhorších případech také k nárustu stresu či problémům se soustředěním. 

Co s tím můžeme dělat a jak můžete technologie využívat tak, aby nám prospívaly, nikoliv škodily? Jak využívat sociální sítě a smartphony efektivně? A jaké existují hacky, které nám v tom můžou pomoci? 


Na workshopu se konkrétně dozvíte:

  • Jak efektivně využívat smartphony a sociální sítě?
  • Jaké existují hacky pro jejich efektivní využívání?
  • Jak se zbavit nutkání nestále svůj telefon kontrolovat a být pořád na příjmu?
  • Jak zvyšovat svou soustředěnost a naučit se lépe koncentrovat?
  • Jaký systém používání technologií nám pomůže zachovat kvalitu spánku?
  • Co je to NoMoFobia a Fomo a jak se jim bránit?
  • Jaké existují nástroje pro řešení DigiDetoxu?

Cílem workshopu je, aby si účastníci odnesli konkrétní nástroje a postupy, jak technologie efektivně využívat a nestat se jejich obětí.

 

Matěj Krejčí

Školitel: Matěj Krejčí

Matěj je konzultant a lektor v GrowJOB Institute. Stál u zrodu projektu Konec prokrastinace. Převádí aktuální vědecké poznatky z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie do praxe českých firem a života jednotlivců. Specializuje se na oblasti prokrastinace, zvyšování životní spokojenosti a digidetoxu. Náplní jeho práce jsou především individuální konzultace, vedení workshopů a přednášení v této oblasti. Založil konferenci Svět patří smělým - Liberec.

Reference:

Nestlé, Heineken, ČSOB, Avitech, Membrain, Volkswagen SK, Metro a další.