OSOBNÍ VIZE: Jak nastartovat svou vnitřní motivaci?
Praha - 30.11.2022

KDY:
30.11.2022, 19:00 - 21:00
KDE:
Právnická fakulta Univerzity Karlovy, nám. Curieových 7, Praha
VSTUPNÉ:
390 Kč
OBSAZENO:
450/450*
Zvětšit

Jak najít svoje silné stránky a to, čemu se v životě opravdu věnovat – jak v kariéře, tak i osobním životě? Jak najít v životě více smyslu a takzvaného flow? A jak se naučit nebýt v roli oběti a žít více podle sebe a svých hodnot?

 


Vytvoření osobní vize je jedním z nejdůležitějších nástrojů osobního rozvoje vůbec. Snižuje naši nerozhodnost a dává nám odpověď na otázku, čemu bychom chtěli ideálně věnovat čas svého života. Aktuální studie ukazují, že lidé mající osobní vizi ujasněnou, překonávají snáze životní překážky, mají více motivace, jsou odolnější vůči depresivním tendencím a mají v životě více flow.

Flow je stav, kdy děláme činnost, která nás naplňuje a čas se pro nás zastaví. V tomto stavu jsme nejkreativnější, nejproduktivnější a skrývá se v něm i klíč k dlouhodobé spokojenosti. Protože jak říká stará poučka – cesta je cíl.

vize

Na přednášce se konkrétně dozvíte:

  • Jak zažehnout a udržet vnitřní motivaci?
  • Jak najít své silné stránky a jak je použít k dělání smysluplných činností?
  • Jak snížit rozhodovací paralýzu a vybrat si tu nejvhodnější životní cestu?
  • Jak najít takzvaný flow-mix, skupinu činností, které nás baví a zároveň naplňují?
  • Jak funguje japonský koncept dlouhověkosti IKIGAI a jak ho najít ve svém životě?
  • Jaké kroky pomáhají sepsat svoji první osobní vizi a vytvořit takzvanou beta-verzi?
  • Jak vizi dostat do praxe a začít ji opravdu žít?

Smyslem přednášky je účastníkům předat co nejvíce praktických tipů pro tvorbu osobní vize, která jim bude opravdu pomáhat. Čím je osobní vize více ujasněná, tím více pomáhá v naší motivaci, přináší více každodenního naplnění a spokojenosti.

„Vize bez akce je sněním. Akce bez vize je noční můrou.“
-- Japonské přísloví


Petr Ludwig

Přednáší: Petr Ludwig

Petr Ludwig napsal knihu Konec prokrastinace, která je aktuálně s 20 překlady jednou z nejprodávanějších českých knih na světě. Český časopis Forbes ho v roce 2020 zařadil do žebříčku 30 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. Založil společnost GrowJOB a 15 let podniká v oblasti osobního rozvoje, leadershipu a vzdělávání dospělých.

Reference:

  • 3M, Avast, Cisco, KPMG, Dell, DHL, Vodafone, HP, Microsoft, Deloitte, Konica Minolta, Siemens, Komerční banka, Hypoteční banka, ČSOB, Allianz pojišťovna, Slovenská sporiteľňa, Webnode.com, Český rozhlas, Česká televize a více než 100 dalších společností a institucí.