ZDARMA PRO STUDENTY - Nastavení mysli: Jak změnit svoje myšlení?
Brno - 24.04.2019

KDY:
24.04.2019, 15:00 - 16:30
KDE:
Kino Scala, Moravské nám. 127/3, 602 00, Brno
VSTUPNÉ:
ZDARMA
OBSAZENO:
467/470
Zvětšit

Jsi student základní nebo střední školy? Brzdí tě přesvědčení o sobě samém? Dokáží tě rozhodit tvoje selhání? Potom je tato přednáška právě pro tebe a tvé spolužáky. Petr Ludwig, autor bestselleru Konec prokrastinace, se po třech měsících vrací z New Yorku do České Republiky a rozhodl se uspořádat přednášku zdarma na téma Nastavení mysli určenou pouze pro studenty ZŠ a SŠ.

Výzkumy ukazují, že máme tendenci podléhat jednomu ze dvou typů myšlení. První vede k depresivním tendencím a neúspěchu. Druhý naopak ke spokojenosti a výrazně lepším výsledkům. Psycholožka Carol Dwecková definuje tyto dva druhy myšlení jako: Fixed mindset (fixní myšlení) a Growth mindset (růstové myšlení). Změnou způsobu myšlení lze výrazně ovlivnit život k lepšímu. V osobním životě i v kariéře. Studie totiž potvrzují, že to, jak bude náš život vypadat, je z velké části v našich hlavách.

 

Na přednášce se konkrétně dozvíš:

  • Jak dokáže nastavení mysli ovlivňovat každodenní rozhodování?
  • Kde nás limituje fixní nastavení mysli? Jak se ho odnaučit?
  • Jak funguje růstové myšlení? Jak ho vycvičit u sebe i ostatních?
  • Co je to neuroplasticita a jak ovlivňuje naše dovednosti v životě?
  • Jak se naučit přijímat negativní zpětnou vazbu a učit se z ní?
  • Jak umět překonávat vlastní selhání? Jak funguje praktický nástroj rebranding selhání?
  • Co je Losadův poměr a jak ho použít v leadershipu i výchově?
  • Jak udržet své nastavení mysli dlouhodobě? Jak se opakovaně nevracet do starých kolejí?

 

Práce Carol Dweckové patří k nejpřevratnějším psychologickým teoriím současnosti. Výsledky jejích dlouhodobých studií ukazují, že lidé mající růstové myšlení mají lepší výsledky ve sportu, ve vztazích, v práci, snáze překonávají překážky, jsou odolnější vůči selháním a mají celkově vyšší kvalitu života. Smyslem přednášky je naučit účastníky dlouhodobě měnit své nastavení mysli.

 

„Pokud věříte, že to půjde, i když věříte, že to nepůjde, tak v obou případech máte pravdu.“

-- Henry Ford

 


Petr Ludwig

Přednáší: Petr Ludwig

Petr Ludwig je autorem bestselleru Konec prokrastinace, kterého se v ČR prodalo přes 100.000 výtisků. Kniha je přeložena již do 11 jazyků a letos vyšla pod názvem The End of Procrastination v USA u jednoho z největších vydavatelství na světě.

Před desíti lety založil vzdělávací institut GrowJOB, který převádí do praxe aktuální vědecké poznatky z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Institut pomáhá zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách. V současné době otevírá podočku v new Yorku pod značkou Procrastination.com.

Petr se dlouhodobě zaměřuje na popularizaci kritického myšlení ve společnosti. Je autorem pořadu Deep Talks, jednoho z nejsledovanějších podcastů v ČR, jehož tématem jsou hodnoty a smysl práce/život. Dlouhodobě žije v Praze a New Yorku.

Reference:

  • Cisco, KPMG, Dell, DHL, Vodafone, HP, Microsoft, Deloitte, Konica Minolta, Siemens, Komerční banka, Hypoteční banka, ČSOB, Allianz pojišťovna, GE Money, Slovenská sporiteľňa, Webnode.com, Český rozhlas, Česká televize a více než 100 dalších společností a institucí.