FOCUS: Umění soustředit se v rušné době - Praha - 20.3.2016

KDY: 20.3.2016, 13:00 - 18:00
KDE: Praha, Palác Chicago, Charvátova 58/11, Praha 1
CENA: 1.800 Kč
OBSAZENO: 19/20

« Další přednášky a workshopy

Stává se vám, že chcete pracovat na vybraném úkolu, ale myšlenky vám neustále odbíhají jinam? Necháte se jednoduše vyrušit? Máte problém se učit? Nedaří se vám účinně odpočívat? Zapomínáte nebo nejste kreativní?

Dnes je naše okolí plné zdrojů vyrušení – vibrující telefon, nový mail, aktualizace sociální sítě, hluční kolegové atd. Udržet soustředěnost v prostředí rostoucího informačního přetížení není hračka. Pozornost je potřeba trénovat podobně jako sval, jinak slábne. Zároveň si můžeme naše prostředí přizpůsobit tak, aby nám v soustředěnosti pomáhalo, nikoliv bránilo.

Na workshopu získáte praktické metody, které vám pomohou zlepšit svou pozornost, učení, paměť a kreativitu.Na workshopu se konkrétně dozvíte:

 

Vědecké výzkumy ukazují, že soustředěnost je klíčovým faktorem úspěchu v mnoha životních oblastech. Pokud se budeme soustředit na přítomný okamžik, stihneme více práce za méně času. Svůj život si více užijeme, protože jen neproletí kolem nás. Naše vztahy budou plnější, budeme tu totiž pro ostatní a ne pro displej telefonu. Smyslem celého workshopu je zavést do praxe nástroje pro větší soustředěnost.

„Bohatství informací vytváří chudobu pozornosti. “
-- Herbert Simon

Názory účastníků:


Akce již proběhla.